MSB: Sınırlarımızın güvenliğinden emin olmak isteyenleri hudutlarımızda misafir edebiliriz

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, sınırların güvenliğinden emin olmak isteyen herkesi hudutlarda misafir etmekten büyük memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Uluslararası piyasalar

Haftanın majör verileri dün piyasalarda volalit hareketlere neden oldu. ABD’de mayıs ayı enflasyonu değişim göstermeyerek beklentilerin altında kalırken, yıllık enflasyon ise yüzde 3,4’den yüzde 3,3’e geriledi.

Bakan Tekin'den 2023 - 2024 eğitim öğretim yıl sonu mesajı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Yusuf Tekin, 2023 - 2024 eğitim öğretim yıl sonu kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi.

Bakan Kacır, Türk ve İspanyol iş insanları ile bir araya geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dijital Teknolojiler İş Konseyi'nin organize ettiği buluşmada Türk ve İspanyol iş insanları ile bir araya geldi. 

Bakan Işıkhan: Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını bin 858’e çıktı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, raporlu hastaların ilaca erişimini kolaylaştırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçirdiklerini açıkladı.

Hepsipay ile “cüzdansız” bir hayat başlıyor

Hepsipay Türkiye’deki ödeme alışkanlıklarını değiştirecek yeni çözümünü ilk kez Muğla, Akyaka’daki Hepsipay Kite School’da tanıttı. Türkiye’de bir ilk olan ve çok yakın bir zamanda hayata geçecek uygulamayla kullanıcılar, tüm kredi kartlarını sakladıkları Hepsipay dijital cüzdanlarından karekod okutarak her yerde ödemeleri rüzgâr hızında yapabilecekler.

BİST şirketleri nakit temettü dağıtım tarihleri 13.06.2024

2023 yılı karından temettü dağıtımına dair Yönetim Kurulu kararı almış BİST şirketlerinin dağıtmayı planladığı nakit temettü tutarı, temettü dağıtım tarihi ve 12 Haziran 2024 kapanış fiyatlarına göre hesaplanmış temettü verimleri ekteki tabloda yer almaktadır. 

KOBİ’ler, yapay zeka destekli Üstat9 ile şirket analizini 20 dakikada tamamlıyor

Yapay zeka çağında bulut tabanlı kurumsal kaynak planlama sistemlerinin (ERP) başını çektiği dijital dönüşüm, küçük ve orta ölçekli işletmeler için de bir iş zorunluluğuna dönüştü. Yerli şirket, KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecinden önce güçlü , zayıf ve riskli yönlerini yaklaşık 20 dakikada öğrenebilecekleri, yapay zeka destekli risk analizi yazılımı geliştirdi.

Bakan Yerlikaya: Son bir yılda çökeltilen organizasyon sayısı 585

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terör, uyuşturucu, siber, KOM, asayiş ve göçmen kaçakçılığı gibi konularda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Özel: Kamuoyunu bu yaratılmaya çalışılan suni tartışmayla meşgul etmek istemem

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Özel, kamuoyunu yaratılmaya çalışılan suni tartışmayla meşgul etmek istemediğini vurguladı.