Alcatel, ek protokol yaptı

Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş, GPON sistemlerinin satışına ilişkin ek protokol imzaladı.

Gersan'dan genişleme alanı ön tahsis başvurusu

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş, genişleme alanı kapsamında ön tahsis başvurusu yaptı.

Nilüferli minikler yıl sonu gösterisi yaptı

Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Burak Berk ve Çamlıca kreşlerinde mezuniyet düzenlendi.

Elon Musk'ın 56 milyar dolarlık ödeme açıklamasıyla Tesla açılış öncesi yüzde 7,0 yükseldi

İstanbul, 13 Haziran (Hibya) - Elon Musk'ın, hissedarların tartışmalı 56 milyar dolarlık ödeme paketini ve elektrikli otomobil üreticisinin kuruluşunu Teksas'a taşıma kararını onaylamaya hazır olduğunu söylemesinin ardından Tesla hisseleri Perşembe günü açılış öncesi işlemlerde yüzde 6,85 yükseldi.

Kayseri'de veteriner hekimler kurbanlık hayvanlarını ücretsiz olarak kontrol edecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleri, 63 farklı kurban kesim noktasında talepte bulunan vatandaşların kurbanlık hayvanlarını ücretsiz olarak kontrol edecek.

VİOP gün ortası

Güne yatay bir açılışla başlayan Haziran vadeli endeks kontratında hafta içerisinde toparlanma çabasının etkili olduğu bir fiyatlama takip ediliyor.

G7 ülkelerinin liderleri İtalya'da düzenlenen Zirve'de bir araya geliyor

Roma, 13 Haziran (Hibya) - ABD, Japonya, Kanada, Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere'den oluşan G7 ülkelerinin liderleri, İtalya'da düzenlenen Zirve'de, Ukrayna ve İsrail-Gazze savaşları gündemiyle bir araya geliyor.

TikTak: Günlük araç kiralamada evrak, provizyon, findeks dönemini bitiriyoruz

Sunduğu dakikalık, saatlik ve günlük kiralama hizmetleriyle sektördeki dinamikleri değiştiren yenilikçi kiralık araç uygulaması, yeni modeliyle şimdi de günlük araç kiralama süreçlerindeki zorlu evrak, provizyon, findeks aşamalarını ortadan kaldırıyor.

Endüstriyel bulut platformu Robolaunch 1,5 milyon dolar yatırım aldı

Erken aşama girişimlere odaklanan uluslararası hızlandırma fonu Simya VC’nin liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda, yapay zeka ve robotik uygulamalar için tasarlanmış bulut tabanlı yazılım geliştirme ve dağıtım platformu Robolaunch 1,5 milyon dolar yatırım aldı. Robolaunch, aldığı bu yatırımla satış operasyonlarını genişleterek müşteri kazanımını ve gelirlerini artırmanın yanı sıra Avrupa ve ABD pazarlarına açılmayı hedefliyor.

Yaklaşık 120 milyon kişi 2023'te yerlerinden kaçmak zorunda kaldı

New York, 13 Haziran (Hibya) - Yaklaşık 120 milyon insan 2023 yılında savaş, şiddet ve zulüm nedeniyle zorla yerlerinden edildi. Bunda iklim değişikliğinin de önemli bir etkisi var.