news-details

Bakan Kacır: 2024'te bin 72 stajyer öğrenci almayı hedefliyoruz

2023 yılı içerisinde TÜBİTAK Başkanlığı ve bağlı Enstitülerde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı (CBİKO) himayelerinde yürütülen Ulusal Staj Programı (USP) kapsamında 682, Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumları aracılığıyla temin edilen Uzun Dönemli Staj kapsamında 45, İşletmede Mesleki Eğitim bünyesinde 107 olmak üzere toplamda 834 öğrenci stajyer olarak görev aldı.

2024 yılı içerisinde sürdürülmekte olan stajyer alımlarında ise, USP kapsamında 838, Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumları aracılığıyla temin edilen Uzun Dönemli Staj kapsamında 44, İşletmede Mesleki Eğitim bünyesinde 190 olmak üzere toplamda bin 72 stajyer öğrenci temin edilmesi hedefleniyor.

USP çerçevesinde internet sitesi sistemi üzerinden gerçekleştirilen TÜBİTAK Başkanlığı ve bağlı Merkez ve Enstitülerdeki stajyer alımları 8 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla başladı. Öğrencilere TÜBİTAK Staj Genelgesinde yer alan şartlar ve CBİKO tarafından hesaplanan Ağırlıklı Toplam Standart Puanı (ATSP) göz önünde bulundurularak teklifler iletiliyor

Bakan Kacır, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Ulusal Staj Programı'nın "stajyer havuzuna" ilişkin paylaşımda bulundu. Kacır, paylaşımında "Milli Teknoloji Hamlesi'nde yol arkadaşlarımız TÜBİTAK Staj Programında yetişiyor." ifadelerini kullandı.

Kacır, "2023 yılında 834 öğrenciye staj imkanı sağladık. 2024'te ise bin 72 stajyer öğrenci almayı hedefliyoruz." bilgisini paylaştı.

  Hibya Haber Ajansı