Ticaret Bakan Yardımcısı Gürcan, Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’na katıldı

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’na katıldı.

SUBÜ, Filipinler’den 4 üniversite ile iş birliği yaptı

SAKARYA - 28.02.2024 - HİBYA - Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Filipinler Cumhuriyeti’nin dört üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Zakharova: “Rusya ülkeye karşı uygulanan 18 binden fazla yaptırımla hedef alındı”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Rusya’nın ülkeye karşı uygulanan 18 binden fazla yaptırımla, çok çeşitli rekabet dışı uygulamalarla hedef alındığını bildirdi.

Bakan Bolat: “Ocak ayı ithalatımız 26 milyar 218 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ocak ayı ithalatının yüzde 22,0 azalarak 26 milyar 218 milyon dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi.

BM'den Çin'e övgü

Altıncı Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Konferansı, Kenya'nın başkenti Nairobi'de gerçekleştiriliyor. BM Çevre Programı İcra Direktörü Inger Andersen, konferansın küresel çevre yönetimi için olan önemini vurguladı ve Çin'in çevre koruma alanındaki katkılarını takdirle karşıladı.

Beykoz'da fabrika yangını

İstanbul'un Beykoz ilçesinde 2 katlı bir fabrikada yangın çıktı.

Transdinyester Moldova Cumhuriyeti Rusya'dan 'korunma' istedi

STOCKHOLM - 28.02.2024 - HİBYA - Moldova'daki Rusya destekli ayrılıkçı Transdinyester Moldova Cumhuriyeti, Rusya'dan "korunma" istedi. Uzun süredir Ukrayna sınırındaki Transdinyester'in Rusya ve Putin'in bir sonraki hedefi haline geleceğine dair endişeler vardı.

Nilüfer’de kadın şehitler anısına fidan dikildi

Nilüfer Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi iş birliğiyle, Kurtuluş Savaşı döneminde Bursa’da şehit düşen kadınlar adına fidanlar toprakla buluşturuldu.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı Genel Müdürü Çin'de

Çin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Han Zheng, 28 Şubat'ta Beijing'de Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Genel Müdürü Kirsten Schuijt ile bir araya geldi.

Sanchez: “Kültür İspanya için stratejik bir sektördür”

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, kültürün İspanya için stratejik bir sektör olduğunu ifade etti.