Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleştirilen atamalar ve görevden almalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Trump'ın yargılandığı mahkeme önünde bir kişi kendini ateşe verdi

New York, 20 Nisan (Hibya) – ABD eski Başkanı Donald Trump'a karşı açılan davada jürinin yeni seçildiği adliye binasının önünde bir adam kendini ateşe verdi.

Sebastian Steudtner sörfte dünya rekorunu geliştirdi

Lizbon, 20 Nisan (Hibya) – Alman Sebastian Steudtner sörfte dünya rekorunu geliştirdi. Sporcunun ulaştığı 28,57 metrelik dalga yeni rekor, önceki dünya rekorundan iki metreden fazla daha yüksek.

Ekvador'da elektrik kesintisi nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Stockholm, 20 Nisan (Hibya) – Ekvador'da elektrik kesintisi nedeniyle ikinci kez olağanüstü hal ilan edildi.

BM: Gazze'de pahalı hastane ekipmanlarının kasıtlı olarak imha edildi

Stockholm, 20 Nisan (Hibya) - Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, Gazze'deki hastanelerde ve doğumhanelerde gelişmiş ve pahalı tıbbi ekipmanların kasıtlı olarak imha edildiğini söyledi.

Binlerce kişi Kanarya adalarının 'sürdürülemez' turizm modelini protesto edecek

Madrid, 20 Nisan (Hibya) - Takımadaların modası geçmiş endüstrisinin yaşamı karşılanamaz hale getirdiğini ve çevresel acil durumlara yol açtığını savunan binlerce kişi bugün Kanarya adalarının 'sürdürülemez' turizm modelini protesto edecek.

Irak'ta Haşdi Şabi üssü vuruldu

Stockholm, 20 Nisan (Hibya) - Yetkililer, Haşdi Şabi olarak bilinen ve şu anda Irak'ın düzenli ordusunun bir parçası olan eski IŞİD karşıtı birliğe hava saldırısı düzenlendiğini, kayıplar olduğunu duyurdu.

AYM üyeliğine Prof. Dr. Ömer Çınar seçildi

Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine, İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar'ın seçilmesi kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

"Odacılar" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Batman merkezli 8 ilde düzenlenen “Mahzen-30” operasyonlarında elebaşılığını Doğan Güney’in yaptığı "Odacılar" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiği ve 34 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Resmi Gazete başlıkları

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) Enerji Sektörü Programı Faz III Projesi Anlaşma Mektubunun Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 8341)