news-details

VİOP teknik analizi

“Ağustos 2024 Vade Endeks 30 Sözleşmesi”

Bir önceki işlem gününde sert bir satış baskısı ile karşılaşan Ağustos Vadeli 30 Sözleşmesi, son işlem gününde de kapanışa doğru tepki alımları görse de sonrasında gelen satış baskısına dayanamadı ve geri çekilmesini sürdürüp günü %0.61 değer kaybı ile 12386 seviyesinden tamamladı.

Son 4 işlem gününde gelen negatif kapanışlar ve 12736 direncinin birden çok kez kırılamaması olumsuz görüntüye sebep oluyor. Ek olarak son işlem gününde de gelen satışlarla beraber halihazırda negatif durum sergilemeyen teknik göstergelerin de artık negatif konuma geçtiğini görüyoruz. Bazı kısa vadeli indikatörler de halen SAT sinyalini koruyor.

Gün içerisinde hem 22 hem de 50 günlük ortalamalarını test eden sözleşme, yine de kapanışı bu ortalamalarının üstünde gerçekleştirdi. Bu yüzden gün içinde bu ortalamaların tekrar test edilip altına düşülüp düşülmeyeceğini izleyeceğiz.

Beklentimiz paralelinde, 12282 ilk destek seviyesinin üzerinde mevcut pozisyonlar korunabilir. İlk direnç seviyesinden seken hareketlerin sonunda sert bir geri çekilmeye sebep olabileceğinden bahsetmiştik. Bu destek seviyesinin kırılmasının da aynı şekilde bir etki yaratabileceğini düşünüyoruz.

Geri çekilmenin devam etmesi durumunda 12282 ve 11923 seviyeleri ilk ara destekler olarak izlenebilir.

Gün içinde görülebilecek olası tepki ataklarında ise fiyatın birden çok kez takıldığı 12736 ve 12949 takip edeceğimiz ilk ara direnç seviyeleri olacak.

Kaynak A1 Capital

  Hibya Haber Ajansı